Sport

Rozpoczynam przygotowania na pierwszy półmaraton po chemioterapii

Niebawem miną trzy lata od zakończenia chemioterapii, więc sił już jest coraz więcej. Ostatnia wizyta kontrolna była pomyślna i lekarz zalecił utrzymanie aktywności fizycznej. Tak więc czas wyznaczyć nowy cel, i tym samym podejmuję wyzwanie na pierwszy półmaraton p chemioterapii.

Już za 10 tygodni rusza PZU Półmaraton Królewski, na który kilka lat temu byłam zapisana. Ze względów zdrowotnych nie mogłam jednak wystartować. Tym razem mam nadzieję, że się uda.

Z pomocą magazynu Runners World, wcześniejszych doświadczeń oraz obecnych możliwości fizycznych, przygotowałam dla siebie kalendarz biegowy na mój pierwszy półmaraton po chemioterapii. 

Plan na 10 tygodni zapowiada się intensywnie.

Trening siłowy góra / dół to będzie trening 60 min z gumami i hantlami. 

Do tej pory korzystałam w ebook i aplikacji z planami treningowymi, co teraz zamierzam kontynuować w dni nie biegowe. Powyższa tabela treningowa to jedynie szkic planu treningowego, który będę korygować w trakcie jeśli będzie taka konieczność. Na pewno nic nie będę robić na siłę, a jedynie starać się przygotować na miarę możliwości mięśniowych. W październiku obiecuję podzielić się wrażeniami i podsumować cały okres przygotowań.

Więcej o moich sportowych poczynaniach możecie poczytać w poprzednich postach, które znajdziecie tutaj>>>

Trzymajcie kciuki i mam nadzieje, że obędzie się bez kontuzji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *